Perşembe, 23 May 2013 10:46

SANAT KURUMLARIMIZA SAHİP ÇIKMAK İÇİN 25 MAYIS’TA TAKSİMDEYİZ! Özel

AKP hükümetinin aylardır üzerinde çalıştığı sanat kurumlarını yok etme projesi basına sızdırılmıştır.

Halkın sanat kurumları, “Türkiye Sanat Kurumu” adı altında iktidarın atamış olduğu bürokratik bir yapıya dönüştürülmek istenmektedir.

Öyle ki; mevcut yapıda iç mevzuatta yapılacak değişikliklerle öneriler getirilebilecekken, sendikanın görüşleri dahi alınmadan hazırlanan bu taslakla, sanat kurumlarının topyekûn kapatılması, susturulması ve sansürlenmesi gündemdedir.

AKP iktidarı, sosyal devletin tüm kurumlarından elini çekerek, halkın kurumlarını rant kapısına dönüştürmektedir. Sanat kurumlarına da kendi ideolojisini dayatarak sanat üzerinden “kar” ve “kazanç” hesapları yapmaktan, halkın kütüphanelerini, müzelerini ve sanat kurumlarını piyasaya açmaktan çekinmemektedir.

Kültür Sanat-Sen olarak, kültür ve sanat kurumlarının baskı altına alınmasına ve yok edilmesine asla izin vermeyeceğiz. Bu nedenle, 25 Mayıs Cumartesi günü saat 13:00’da Taksim Meydanında buluşup, Galatasaray Lisesi önünde basın açıklaması yapacağız.

Tüm sanatçı ve sanat severleri tek ses olmaya ve AKP’nin “halkın sanat kurumlarını” yok etme projesine hayır demeye çağırıyoruz.

 

SANAT ASLA SUSMAYACAK!

KARANLIĞA İNAT, YAŞASIN SANAT!                  

 

       KÜLTÜR SANAT SEN 

 

Okunma 2242 defa Son Düzenlenme Perşembe, 23 May 2013 11:05